Festivali tutvustus

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) on Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav žanrifilmide maraton. Rahvusvaheliste filmikülaliste ja kogu Haapsalu haarava meluga on aprilli lõpus toimuv HÕFF kujunenud teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide kevadhooaja tippsündmuseks.

Festivali eesmärgiks on tutvustada Eesti ja lähiriikide kinopublikule valikut värsketest õõva- ja fantaasiafilmidest, kultusklassikuid ning maailmafilmi varamut. HÕFFi programmi koostamise põhimõtteks on vältida Hollywoodi peavoolu õudus- ja fantaasiafilme ning keskenduda sõltumatule ja art-house žanrifilmidele, mida Eesti kino- ja videolevist on suure tõenäosusega raske leida.

HÕFF on Baltikumi ainus žanrifilmide festival, mis kuulub Mélièsi nime kandvasse rahvusvahelisse fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni (MIFF). Selle liikmeteks on rohkem kui 20 festivali. Föderatsioon teeb tihedat koostööd ka Põhja-Ameerika ja Aasia festivalidega, luues võrgustiku kogu maailma žanrifilmide fännide vahel.

HÕFFil on aset leidnud arvukad esilinastused ning festivali on väisanud mitmed tunnustatud külalised ja legendid, nagu Brian Yuzna, Magnus Paulsson, Marek Piestrak, Todd Brown, Babak Anvari ja paljud teised. Filmifännidel ja -tegijatel on haruldane võimalus kohtuda nii kinosaalides kui Haapsalu legendaarsetes lokaalides toimuvatel eriüritustel. Kes teab, ehk avastate ennast seetõttu suviselt Neuchateli festivalilt või hoopiski mõne uue Prantsuse õudushiti võtteplatsilt!

Aastatega on HÕFFist kujunenud omanäoline ja rahvusvaheliselt tunnustatud festival, mida kiidetakse tänu lahedale atmosfäärile ja tugevale programmile. Korraldajad tegutsevad selle nimel, et festival oleks nii filmikülalistele kui ka fännidele vastupandamatu kevadekuulutaja. Soojad tervitused telgitagustest ja loodame teid kõiki festivalil näha!

Juba 2006. aastast toimuva HÕFFi asutajateks ja korraldajateks on Haapsalu linn, Haapsalu Kultuurikeskus ja Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF).