Eesti rämpsfilm vallutab maailma
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali lõpufilmi „Nõiad otse põrgust” ootab ees uskumatu rahvusvaheline läbilöök - 1. mail jõuab see korraga 500 USA kino ekraanile.

Susanna Smanjovi õhinapõhist õudusfilmi hakkab levitama maailmakuulus stuudio Troma Entertainment, mis on pea 50 aastat propageerinud madalaeelarvelisi rämpsfilme.

„Nõiad otse põrgust” produtsendi Harly Kirspuu sõnul tekkis Troma huvi pärast musta materjali nägemist, mille ta oli Ameerikasse saatnud. Läbirääkimised kestsid rohkem kui aasta ja päädisid lepinguga, mille järgi linastub film üle terve maailma.

„Troma juht Lloyd Kaufman nimetab seda fantastiliseks Ida-Euroopa trash´ipärliks ja loodab, et see avab ukse ka teistele väikeriikide tootjatele, kes on keskendunud B-kategooria žanrifilmide tegemisele,” ütles Kirspuu.

USA järel jõuab film ka Jaapani, Austraalia, Brasiilia ja Indoneesia kinodesse, kui nimetada ainult suuremaid riike. Kokku on leviriike üle 30 ja see arv suureneb pidevalt.

„Uus „Toxic Avenger” – miks ka mitte?” ütles HÕFFi juhi Helmut Jänes ühele kõige kuulsamale Troma filmile, rupskiooper-komöödiale viidates, mis vallutas maailma 40 aastat tagasi.

Vähem kui 500 eurot maksnud linateoses rikub kahe armunud naisnõia idüllilist kooselu ootamatult maja ukse taha saabunud lärmakas kamp, kelle auto katki läheb. Palunud nõidadelt öömaja, leiavad tülikad võõrad vibu, mille hooletu käsitsemise tõttu üks nõidadest sureb. Kuna keegi ei taha süüd omaks võtta, otsustatakse ka teine nõid tappa ja surnukeha ära peita. Paraku ei aima keegi, et nõiad on surematud.

Filmi esilinastus on 30. aprillil Haapsalus, kuhu tulevad kohale ka autorid. HÕFFi lõpufilmina juhatab see sümboolselt sisse volbriöö pidustused.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset 28.-30. aprillini. Festivali passid ja avamise piletid on juba müügil, kogu kava piletimüük algab 13. aprillil.