Haapsalut ründavad tapvad tomatid
Uudis
Pöffihunt

Just see film muutis Rasmus Merivoo elu!

1990ndate saabudes täitus üks Eesti teismeliste unistusi: telekatesse jõudis Filmnet – kõige ägedam filmikanal üldse. Mida seal kõike ei näidatud, ka Ameerika trash-filme – paraku jooksid viimased ainult hommikuti ja nii tuli selleks, et koolist priiks saada, haiget mängida.

Just sedaviisi, kõhuvalu teeseldes, nägi Kuusalu poiss Merivoo esimest korda ka „Tapjatomatite rünnakut” – ja see oli nagu ilmutus!

„Sellist filmi saab ka Kuusalus teha,” hüüatas ta ja võttis edaspidi sihiks ennast filmikunstiga siduda.

Nüüd näitab ta oma ammust inspiratsiooniallikat ja räägib, kuidas see on teda mõjutanud, HÕFFi filmiklubi uue hooaja avaüritusel, mis leiab aset neljapäeval, 28. septembril kell 18.30 Haapsalu kultuurikeskuses.

„„Tapjatomatite” erilisus seisnes geniaalsuses, kuidas väikese eelarvega läbi aeti – see oli halva filmi paroodia! Humoorikas maaslamaja löömine. Kahekordne võllikas! See oli veidralt naljakas ja nali ei olnud esiplaanil, vaid kusagil filmitegija suhtumises. Teha meelega nalja, mis pole naljakas – ja teha seda samal ajal naljakalt – oli silmiavav ja võimas sooritus,” ütleb „Tulnuka”, „Buratino” ja „Krati” autor ligemale 30 aastat pärast esmatutvust selle John De Bello kultusliku õuduskomöödiaga.

Tänavu jaanuaris asutatud HÕFFi filmiklubi eesmärk on žanrifilmide populariseerimine. Iga kuu tuleb klubile külla mõni Eesti filmitegija, kes võtab endaga kaasa ühe oma lemmikteose, mida ta publikule esitleb. Klubi esimene külaline oli Oskar Lehemaa, kes näitas filmi „Ehast koiduni”, järgnesid Sander Maran („Väike õuduste pood”), Õ-fraktsioon („The Room”) ja Janno Jürgens („Kiskja”).

Klubiga ühinemine on tasuta – selleks on vaja täita ankeet, mille leiab ürituselt või Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali koduleheküljelt.

HÕFFi filmiklubi korraldavad MTÜ HÕFF ja MTÜ PÖFF. Kaaskorraldaja on Haapsalu kultuurikeskus. Filmiklubi toetavad Läänemaa kohaliku omaalgatuse programm, Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp ja Haapsalu linn.

Vaata lähemalt SIIT.