HÕFF alustas soodushinnaga passide müüki
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja esimesed filmid ja tõi müügile soodushinnaga passid.

„Naelutab sind tooli külge ja muudab oimetuks.” „Hirmuäratav põnevik.” „Kättemaksufilmide järgmine tase.”

Just selliste hüüatuste saatel võttis Briti press eelmise aasta lõpus vastu kriminaal- ja põnevusfilmide meistri Paul Andrew Williamsi uue, alla 18-aastastele keelatud õuduspõneviku „Härg” (Bull).

Härjaks hüütud gangster, kelle tema enda jõuk kümme aastat tagasi tappis, ilmub müstilisel kombel välja, et otsida üles oma poeg ja maksta kätte tapjatele. Väikese-eelarveline, vaid 18 päevaga üles võetud film, mille nimiosas on „Tapanimekirjast” tuttav Neil Maskell, on brutaalne ja nõrganärvilistele vaatajatele mittesoovitatav.

„Oma tooruselt võib see tunduda jubedam kui kümme õudusfilmi kokku,” ütleb ka HÕFFi juht Helmut Jänes ühe oma tänavuse lemmiku kohta.

Kes mäletavad veel Ana Lily Amirpouri vampiirivesternit „Tüdruk läheb öösel üksi koju”, tasub oodata ka selle Iraani juurtega Briti-Ameerika režissööri uut filmi „Mona Lisa ja verekuu” (Mona Lisa and the Blood Moon). Õudussugemetega fantaasiapõnevikus, mis on vürtsitatud tehno- ja raskemuusikaga, põgeneb üleloomulike võimetega eluvõõras noor naine vaimuhaiglast, sukeldudes neoontuledes särava New Orleansi melusse.

„Kujutage ette filmi „Kesköine põgenemine”, kui selle autor oleks Jim Jarmusch,” on seda iseloomustanud väljaanne Time Out.

Stiilne, 1980. aastate fantaasia- ja seiklusfilmidest inspireeritud urbanistlik linateos, milles mängivad Kate Hudson ja „Põlemisest” tuntud Jeon Jong-seo, esilinastus mullusel Veneetsia filmifestivalil ja on pärast seda osalenud paljudel nimekatel festivalidel.

Alates tänasest on võimalik soodushinnaga osta ka Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali passe. Soodushinnaga passid maksavad 45 eurot ja need on müügil 31. märtsini festivali koduleheküljel. Alates 1. aprillist on passi hind 59 eurot. Saadaval on ka 150-eurosed toetajapassid.

Festivali üksikpiletite müük algab 13. aprillil ja need maksavad 6,50 eurot, õpilastele ja üliõpilastele 5,50 eurot.

Pass kindlustab sissepääsu ka festivali avamisele ja avaseansile, mis tuleb tänavu väga eriline ja mille piletid on tavapärasest kallimad. Selle kuulutame välja märtsis.

Tänavu 29. aprillist 1. maini Haapsalu kultuurikeskuses aset leidev Baltimaade suurim žanrifilmide festival toob vaatajate ette valiku kõige uuematest õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmidest, kultusklassikute töödest ning retro- ja friigifilmidest.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali korraldavad Pimedate Ööde filmifestival, Haapsalu linn ja kultuurikeskus.

Osta HÕFFi PASS.