HÕFF avab eriskummaliste filmide välikino
Uudis
Pöffihunt

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival avab juunis vabaõhukino, mille ekraanile jõuavad kuulsad ja kummalised B-kategooria filmid.

Välikino avatakse kaheks ööks tasuta ja selle asupaik kuulutatakse välja vahetult enne festivali.

Kõik neli näidatavat linateost on pärit Ameerika žanrifilmide arhiivist (AGFA), mis kogub, säilitab, restaureerib ja levitab vanu exploitation- ja õudusfilme. Kokku on arhiivis üle 6000 haruldase filmi „Me ei puhka enne, kui žanrifilmid valitsevad maailma,” kõlab AGFA tunnuslause.

Erilise maiuspalana jõuab Haapsalus publiku ette kõige haruldasemate ja veidramate õudusfilmide treilerite ja reklaamklippide kogumik „AGFA Horror Trailer Show” – arhiivi viimase aja populaarseim väljaanne, mis on juba leidnud tee paljude žanrifilmide festivalide kavva.

„Kui te tahate näha midagi tõeliselt imelikku, ehmatavat ja rabavat, siis „AGFA Horror Trailer Show” on just teie jaoks mõeldud,” soovitab HÕFFi juht Helmut Jänes.

Andy Sidarise 1987. aasta exploitation-spioonifilmis „Nui neljaks Hawaiile” (Hard Ticket to Hawaii) läheb madinaks, kui kaks blondiini puutuvad väikesel saarel kokku salakaubitsejate, narkomaffia ja täispuhutava seksinukuga relvastatud rulamaniakiga. Kuulid vilistavad, bikiinid välguvad ja basuukad undavad – vähe sellest, WC-potist ilmub välja koguni radioaktiivne püüton! Korraga labaselt lihtsa ja arusaamatult keerulise süžeega film on jabur, häbitult nauditav meelelahutus. Peaosades „Vapratest ja ilusatest” tuntud Ronn Moss ja Playboy kaanestaarid Dona Speir ja Hope Marie Carlton.

Õuduskomöödias „Tammy ja türannosaurus Rex” (Tammy and the T-Rex) siirdab kuri teadlane tapetud gümnasisti Michaeli aju robot-türannosauruse kehasse. Saurusepoiss põgeneb oma tüdruksõbra Tammy juurde, vandudes enda surmas süüdi olevatele koolikaaslastele kättemaksu.

Stewart Raffilli film tuli välja 1994. aastal, kuid tublisti kärbituna – suurema publikuhuvi eesmärgil visati sealt välja liiga vägivaldsed stseenid, mis oleksid kaasa toonud vanusepiirangu. Filmi 25. sünnipäevaks taastati selle algne versioon, mida on suure menuga näidatud paljudel fantaasiafilmide festivalidel. Peaosas Bondi-tüdruk Denise Richards ja saurusepoiss on ei keegi muu kui verinoor Paul Walker „Kiiretest ja vihastest“.

Neljas kavas olev film „Jack Frost” pole mitte see Hollywoodi koguperekomöödia, milles lumemeest mängib Michael Keaton, vaid üks teine, selle hullumeelne nimekaim – Michael Cooney 1997. aasta jõuluõuduskomöödia. Surma mõistetud sarimõrtsukas Jack muutub pärast autoõnnetust lumememmeks ja tahab kätte maksta šerifile, kes ta trellide taha saatis. Peagi vallandab psühhopaadist lumemees Snomontoni linnakeses kaose, millesarnast pole varem nähtud.

Kõik AGFA programmi kuuluvad linateosed on restaureeritud.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 4.–6. juunini Haapsalu kultuurikeskuses. Osa Baltimaade suurima žanrifilmide festivali programmist jõuab ka veebikino ekraanile, millele saab kaasa elada üle terve Eesti. Soodushinnaga passid on piiratud koguses müügil. Kogu kava avalikustab HÕFF 6. mail, kui algab ka piletimüük.

Kuni festivali alguseni saab aga PÖFFi veebikinos vaadata varasemate HÕFFide löökfilme. Igal reedel jõuab vaatajate ette üks linateos, milleks sel nädalal on 2015. aasta festivali avafilm „Turbo Kid”. Eelmüügist HÕFFi passi ostnud inimesed saavad kõiki filme vaadata tasuta.

Osta HÕFFi pass.

Mine PÖFFi veebikinno.

Vaata HÕFFi kodulehekülge.