HÕFF kuulutas välja tänavuse filmikava
Uudis
Pöffihunt

Keskeakriisis naine hindab ümber oma rutiinse elu, kui teda hammustab vampiir – mis saaks olla veel parem Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali lõpufilm, kui mitte selline!?

„Aasta oodatumaid õuduskomöödiaid,” ütleb USA režissööri Travis Stevensi „Jaakobi naise” kohta HÕFFi juht Helmut Jänes. Film, mille peaosas on armastatud scream-queen Barbara Crampton, on viimaseid lisandusi festivali kavva. Tänasest on avalik kogu HÕFFi programm ja lahti läheb piletimüük.

Kokku toob 13.–15. augustini toimuv Baltimaade suurim žanrifilmide festival Eesti vaatajate ette ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks mitu lühifilmide kogumikku ja arvukalt üritusi.

Festivali avavad Raul ja Romet Esko ninja-põnevik „Vennad Toshibas – ninja-kaksikute sünd” ja Kanada režissööri Steven Kostanski õuduskomöödia „Psycho Goreman”. Avamisele eelneb traditsiooniline rongkäik läbi Haapsalu.

Viimased lisandused festivali kavva:

Varem välja kuulutatust leiab kavast näiteks uhiuute Eesti žanrifilmide võistluse, Sundance´i filmifestivali kesköise programmi parimad palad, Sahhawoodi stiilinäiteid ja laste ulmeretro – telelavastuse „Rops” ja telefilmi „Elektrooniku seiklused” –, millega festival tähistab sõna „robot” 100. sünnipäeva. Esimest korda avatakse tasuta õuekino.

Festivali fookuses on Poola ulmekirjanik Stanisław Lem, kelle sünnist möödub tänavu sada aastat.

Festivali üksikpiletid maksavad 5,5 eurot, passid 49 eurot. Pileteid saab alates tänasest osta Piletilevist, passe festivali koduleheküljelt.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 16. korda.