Ära karda! Osta HÕFFi pilet!
Uudis
Pöffihunt

Ei ole see Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival nii õudne ühti, mida kartma peaks – seda tõestab koguperepõnevik „Tagurpidi torn”.

Lastele keelatakse minna mahajäetud tehasesse – unise aleviku ainsasse kohta, kus neil on huvitav mängida. Kamba pealik Kristjan ja tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad keelust üle astuda. Otsus muudab nende elu ning seab sõbrad karmi vastasseisu.

Jaak Kilmi kauaoodatud linateos – üks viimaseid kavalisandusi – hakkab Haapsalus võistlema Eesti parima žanrifilmi tiitli pärast. Publikul avaneb võimalus seda näha esimeste seas Eestis – koos üleriigilise kinolevi algusega.

Tänasest on müügil ka festivali piletid ja avalik on kogu filmiprogramm.

Kokku toob 29. aprillist 1. maini toimuv Baltimaade suurim žanrifilmide festival Haapsalus vaatajate ette ligemale 30 uuemat ja vanemat õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, sealhulgas sellistest eksootilistest maadest nagu Uruguay ja Colombia, lisaks mitu lühifilmide programmi ja eriüritusi.

Festivali avab teatraalne film-kontsert „Nosferatu 100. Remiks”, kus tänavu 100-aastaseks saavat tummfilmi helindab ansambel Kriminaalne Elevant eesotsas Kaspar Jancisega. Lõpufilmiks on Sam Raimi armastatud kultusteos „Kurjad surnud 2”, mille väljatulekust möödub 35 aastat.

„HÕFF pole ammu lõppenud nii lõbusalt kui sel aastal,” ütleb festivali juht Helmut Jänes.

Mida veel näha saab?

Festivali pilet maksab 6,5 eurot, sooduspilet (õpilastele ja üliõpilastele) 5,5 eurot ning avamise ja film-kontserdi Nosferatu 100. Remiks” pilet 12 eurot. Passi hind on 59 ja toetajapassi hind 150 eurot. Laupäevane pass maksab 30 eurot.

Seitsmeteistkümnendat korda toimuv Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulub Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni.